ZŠ Telč, Hradecká 234, př. org. 588 56 Telč, Ředitelka školy: Mgr. Miluše Remešová, Tel.: 567 243 673, Mobil: 773 071 699
Mgr. Zdeňka Jakubcová
Reg. číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_022/0005766
Výše dotace: 974 618,-Kč
Období realizace: 1.9.2017 - 31.8.2019
Anotace projektu:
Projekt je zaměřen na osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí, podporu extrakurikulárních aktivit, spolupráci s rodiči žáků.
Podporované aktivity:
I. Vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářské gramotnosti, matematické gramotnosti, cizích jazyků a inkluze
II. Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv
III. Tandemová výuka.
IV. Čtenářský klub pro žáky
V. Klub zábavné logiky a deskových her
VI. Doučování žáků ohrožených školním neúspěchem
VII. Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků
Realizační tým: Kaman, Kumbárová
Mgr. Jana Novotná
Mgr. Jana Novotná
Mgr. Zdeňka Jakubcová
Naší škole se podařilo získat dotaci MŠMT, která se týká financování vybavení školní dílny a proškolení učitelů praktických činností a blended learningu pro 40 žáků II. stupně v anglickém jazyce.
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/57.1489
Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Číslo výzvy: 57
Doba realizace: 1. 7. 2015 – 31. 12. 2015
Výše dotace: 328 939 Kč
Realizační tým: Kaman, Kovářová
Reg. číslo: CZ.1.07/1.1.00/56.1575
Výše dotace: 788 162,-Kč
Období realizace: 1.7. až 31.12.2015
Podporované aktivity:
I. Zavedení čtenářské dílny do vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura
V rámci této aktivity budou vytvářeny tematické plány obsahující čtenářské dílny, pořídí se knihy do školní knihovny a učitelé českého jazyka se budou vzdělávat na seminářích.
II. Zahraniční jazykové kurzy pro učitele cizích jazyků
Škola vyšle 4 učitele cizích jazyků na krátkodobý intenzivní kurz v trvání 10 pracovních dnů do Anglie a do Německa.
III. Profesní rozvoj pedagogů na zahraničních stážích
Škola vyšle 4 učitele na odbornou stáž do zahraniční školy v rozsahu minimálně 5 pracovních dní.
IV. Zahraniční jazykově vzdělávací pobyt pro žáky
Škola zajistí krátkodobý jazykově vzdělávací pobyt pro 10 žáků a jednoho pedagoga v zahraničí v délce trvání minimálně 5 kalendářních dní.
Realizační tým: Rodková, Kumbárová
Realizace projektu: září 2015 - duben 2016 (I. a II. stupeň ZŠ, ZŠP a ZŠS)
Cíle projektu:
Metody použité v projektu:
Rozvíjené klíčové kompetence:
Součást projektu:
Prezentace projektu:
Mgr. Jana Novotná
V letošním školním roce jsme zahájili spolupráci s MŠ Komenského netradičně. Žákyně 7. ročníku si připravily pro dvě třídy předškoláků svoji
„hodinku“ . Natěšeny, trošku s obavami předstoupily před dychtivé malé žáčky s úkoly, které rozvíjely jejich motorické dovednosti a
předčtenářské zkušenosti. Děti vyslechly bajku, o které si potom povídaly a kreslily k ní obrázky. V další části hodinky poznávaly
různá zvířata a přiřazovaly k nim jejich mláďata. Z kupičky vytištěných slov vybíraly ta, která se nejvíce podobala hlasu zvířat. Dokonce
šikovní předškoláci neviděli žádný problém v určování první hlásky ve slově. Na připravené výkresy si sami nalepili, co složili.
Všechny děti se uměly tiskacím písmem podepsat. Je to veliká pomoc budoucím učitelkám v prvních třídách. Za svá snažení byly děti odměněny
slaďoučkým bonbónem. Odměnou pro naše děvčata byl úspěch, který u dětí sklidily, náš obdiv, že všechno napoprvé tak dobře zvládly a zjištění,
že učitelská profese je velmi krásná, ale i náročná.
Už teď se všichni těší, až se zase v lednu setkají. Tentokrát to bude matematické a počtářské bádání…
Mgr. Zdeňka Jakubcová
Číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/51.0045
Tento projekt reaguje na Výzvu 51 z OP VK a je financován z prostředků OPVK a MŠMT. A proč tento projekt? Protože školská inspekce zjistila, že obecně učitelé neumějí využívat interaktivní tabule, počítače, tablety a jiná zařízení ve výuce. Proto vznikla tato výzva, která chce učitelům pomoci.
Prostředky projektu jsou rozděleny na dvě části:
Smyslem projektu je naučit učitele efektivně pracovat s moderními technologiemi tj. s interaktivními tabulemi, počítači, tablety a efektivně využívat výukový software, a tak zkvalitnit výuku i s pomocí moderních technologií.
Co nám projekt přinese:
Naše škola obdrží 20 zařízení: 15 notebooků a 5 tabletů. Budou vybaveny operačním systémem Windows 8.1 Pro, budou obsahovat nejnovější verzi programu SMART Notebook 14 (ve škole používáme verzi 11 u interaktivních tabulí). Tato zařízení jsou určena pro učitele, abychom se na nich naučili dokonaleji a jistěji pracovat.
Co bude projekt po nás chtít:
Budeme se účastnit školení. Ta jsou rozdělena do tří kategorií:
Orientační plány kurzů a jejich názvy:
Kurzy A1 a A2 (pro vedení školy):
Kurzy A3 (pro ICT metodika):
Kurzy B1 (pro učitele):
Kurzy B2 (pro učitele):
Kurzy B3 (pro učitele – až 10 typů kurzů):
Ve druhém pololetí tohoto školního roku jsou žáci 6., 7. a 8. ročníku podpořeni virtuální výukou anglického jazyka s rodilým mluvčím. Díky projektu ŠKOLA BEZ HRANIC (financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím OPVK) se každý ročník pravidelně jednou týdně spojí přes Skype s lektorem, který pracuje s žáky a společně prochází tématy, která jsou předem domluvena s vyučujícím anglického jazyka.
Cílem celého projektu není pouze prohloubení znalostí angličtiny a rozvoj jazykových dovedností (poslech, mluvení, čtení, psaní) a jazykových prostředků (slovní zásoba, gramatika, výslovnost), ale také seznámení s rodilým mluvčím, který žákům přiblíží kulturu, tradice a zvyky svého státu a který je přinutí aktivně používat anglický jazyk na jejich dosavadní úrovni.
Mgr. Hana Kovářová
Dnes jím jako Konžan je název celosvětového projektu, do kterého se zapojila i naše škola, respektive naši sedmáci. Minulou středu proběhla praktická část včetně vaření typického konžského pokrmu. Projekt na škole nadále pokračuje sbírkou, jejímž hlavním cílem je snaha ulehčit konžským dětem život. O celkovém průběhu a výsledku sbírky Vás budeme na webu informovat po ukončení projektu.
Mgr. David Hajn – vedoucí projektu
Den jsme začali v projektové učebně, kde jsme se sešli ve středu 25. března v osm hodin. Tam už čekal pan učitel Hajn, který nás po úvodní části věnované programu na celý den, zasvětil do obecného zeměpisu Afriky. Také nám přečetl úryvek z knihy o objevování Afriky Portugalci. Druhou polovinu hodiny jsme dostali od paní učitelky Kovářové anglické texty o Demokratické republice Kongo. Po přeložení textu jsme svoje výsledky prezentovali na interaktivní tabuli.
V další části projektového dne jsme s panem učitelem Remešem probrali pracovní listy, ze kterých jsme poznali obyčejný život dětí v Kongu. Na konci této části nám pan učitel přečetl příběh konžského chlapce – sirotka.
Před jedenáctou jsme se odebrali do kuchyňky, kde jsme měli za úkol s paní učitelkou Kovářovou připravit typické konžské jídlo BUKARI a MALAKI a vyrobit kasičky na vybírání peněžitého příspěvku. Vybrané peníze budou odeslány na podporu dobrovolníků a střediska Bakanja pro chlapce z ulice v Lubumbashi v Kongu. Po chvíli bylo jídlo hotové. Všichni žáci se podle nás na jídlo těšili, ale zároveň měli určité obavy z nám neznámých chutí. Dostali jsme kukuřičnou kaši a fazolovo-rajčatovou omáčku. Téměř všichni to snědli s chutí. Podle nás jídlo nebylo vůbec špatné, ale každý den by jsme to jíst nemohli.
Ve třetí části projektu jsme v projektové učebně dostali pracovní listy, které jsme měli zpracovat. Některé úkoly nás velice nadchly. Nakonec nám pan učitel pustil několik videí z Konga.
Celý projektový den jsme si náramně užili, ochutnali jsme nové jídlo typické pro rovníkovou Afriku a doufáme, že vybrané peníze středisku Bakanja hodně pomůžou.
Adéla Dorotková a Karolína Tomášová, VII.A
Dne 19. března 2015 se bude na naší škole konat Projektový den v angličtině. Celý den bude 60 žáků z druhého stupně spolupracovat se čtyřmi rodilými mluvčími, kteří navštíví naši školu. Projekt nese název: What can we learn from famous Europeans? Žáci rozděleni do menších skupin budou vytvářet koláže, přičemž hlavním cílem bude poznat, které slavné osobnosti rodilí mluvčí představují. Během celého projektu budou žáci používat aktivně anglický jazyk, pokládat otázky, vyplňovat pracovní listy a profilové stránky a především komunikovat s rodilými mluvčími.
Rádi bychom pozvali všechny, kteří by se chtěli zúčastnit závěrečného hodnocení a shlédnout finální výtvory žáků, aby se dostavili do herny na hlavní budově ve 14:40 hod. Závěrečné hodnocení neboli „closing ceremony“ bude trvat přibližně hodinu.
Mgr. Hana Kovářová
V letošním školním roce se naše škola zapojila do celorepublikového projektu s názvem: Česko sportuje - Sazka Olympijský víceboj. Je to jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu.
Po absolvování osmi různých disciplín mají děti jedinečnou možnost získat na konci každého pololetí sportovní vysvědčení, díky kterému můžeme jim a jejich rodičům doporučit, jaké sportovní odvětví je pro dítě nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí může pravidelně věnovat, v jaké je sportovní kondici a porovnat se s ostatními vrstevníky v celé České republice.
Více na: http://ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj
Mgr. David Hajn
Realizace projektu: září 2014 - duben 2015 (I. a II. stupeň ZŠ, ZŠ praktická)
Cíle projektu:
Metody použité v projektu: - komplexní - projektové vyučování
Rozvíjené klíčové kompetence:
Součást projektu:
Prezentace projektu: projektové nástěnky, školní časopis, školní www.stránky, školní rádio, Den Země, portfolio
Ve školním roce 2013/2014 jsme celoročně pracovali na školním projektu "ČAS".Žáci si při různých činnostech a úkolech v jednotlivých předmětech uvědomovali roli času v lidském životě. Mj. sledovali planetu Zemi, Telč, člověka, zvířata, rostliny a věci v proměnách času (minulost, přítomnost, budoucnost). Tím byl u nich vytvářen kladný a zodpovědný vztah k přírodě a našemu přírodnímu a kulturnímu dědictví.
Součástí projektu byla účast žáků na vzdělávacích programech v Edukačním centru NPÚ Telč, poznávání historie Telče, vycházky do přírody, její pozorování, výuka na školní zahradě a další aktivity.
Celý projekt jsme završili tradičními projektovými soutěžemi (soutěž literárně-slohová a výtvarná), jejichž výsledky byly v dubnu odprezentovány na Dni Země. Děti vytvořily mnoho krásných děl, prohloubily své estetické cítění a vnímání.
Projekt "ČAS" je tedy možno považovat za velmi povedený a úspěšný.
Od dubna zahájila Základní škola Telč, Hradecká 234 projekt s názvem Školní zahrada- místo pro poznávání s registračním číslem CZ.1.07/1.1.36/02.0060.
Jedná se o grantový projekt v rámci globálního grantu Zvyšování kvality ve vzdělávání v kraji Vysočina II OPVK spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.
Během tohoto projektu vznikne na školní zahradě učebna v přírodě, která bude sloužit primárně k výuce především ekologických seminářů, přírodovědných předmětů a při činnosti kroužků. Stávající zahrada bude přestavěna na malé školní arboretum, kde bude vybudován zahradní altán pro výuku, naučná stezka, aj. Dále budou vytvářeny výukové programy ve spolupráci se sousedící záchrannou stanicí, pořádány projektové dny a v rámci svých projektů budou žáci sbírat informace na tematických přírodovědných exkurzích, k nimž budou přizváni i odborníci z praxe.
Cílovou skupinou projektu jsou všichni žáci 1. – 5. ročníku základní školy.
Číslo projektu: cz.1.07/1.4.00/21.0228
Naše škola se zapojila do projektu, který je znám pod názvem EU peníze školám. Oblast podpory 1.4 – Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. Termín zahájení projektu byl 1. 1. 2011 a jeho ukončení bylo 30. 6. 2013.
Z připravených šablon klíčových aktivit si škola vybrala ty, které nám pro realizaci v podmínkách školy nejvíce vyhovují a které byly dlouhodobě ze strany školy považovány za problematické. Vybrali jsme si opakovaně šablonu III. Využívání ICT a šablonu V. Přírodní vědy. V rámci těchto šablon bylo financováno vybavení některých učeben interaktivními tabulemi, tištěnými i interaktivními učebnicemi, vznikla nová počítačová učebna. Oblast přírodních věd byla vybavena odbornou přírodní laboratoří.
Součástí výstupů tohoto projektu byla tvorba výukových materiálů, na kterých se podílel předem určený tým pedagogů. Byly vytvořeny materiály do předmětů Informatika, cizích jazyků a předmětů přírodních věd.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
© 2011-2018 • ZŠ Telč, Hradecká 234, př. org. • Všechna práva vyhrazena